Над 30 000 зрители наблюдаваха писта Русе

02 August 2016 09:14

Над 30 хиляди почитатели на бързите коли аплодираха откриването на неделния шампионат "Grand Prix Ruse 2016" от кмета на община Русе Пламен Стоилов, който поздрави организаторите на мащабното събитие. Това е трети кръг от националния шампионат по автомобилизъм на затворен маршрут.
"Община Русе ще продължава да подкрепя автомобилния спорт в града, за да може да се развива и утвърждава. Благодаря на организаторите и на един успешен русенец - Росен Даскалов, който създаде автомобил, разнесъл славата на България по света", каза кметът.

Създателят на първия български суперкар и автомобилен шампион Росен Даскалов закри преминалия при огромен интерес шампионат "Писта Русе”. Екипът на Даскалов бе организатор на състезанието, с подкрепата на Община Русе и с финансовата помощ на десетски спонсори от цялата страна.

Пловдивчанинът Константин Маршавелов надви основния си конкурент Илия Царски в клас „Макси“, а Румен Дунев остана четвърти. Третото място спечели Христо Манолов, като и четиримата бяха на пистата с автомобили „Мицубиши Лансер". Маршавелов постави и нов рекорд за най-бърза обиколка на пистата, като взе и шампионска титла в отборното класиране с 97 точки за АСК КА-2 Рейсинг Тийм.

На второ място се нареди отборът на АСК Дианел Рейсинг с 66 точки, а на трето с 40 точки - БМВ Клуб България.

В клас „Свободен“ шампион стана русенецът Свилен Максимов, собственик на телевизията TVN и на русенския кабелен оператор „Нетуоркс България“.

В класовете "Спорт" и "Туринг" първи по време се класираха Михаил Симеонов със Ситроен С2 и Иван Влъчков с Хонда Сивик.

Над 30 хиляди почитатели на бързите коли аплодираха откриването на "Grand Prix Ruse 2016" от кмета на община Русе Пламен Стоилов, който поздрави организаторите на мащабното събитие. То бе и трети кръг от националния шампионат по автомобилизъм на затворен маршрут.

Вече 40 години „Писта Русе” има водещо място в спортния календар не само на града, но и на автомобилизма в България. Над 30 хиляди русенци и гости на града станаха свидетели на надпреварата, превърнала Дунавската столица в Монако на Балканите.